• slid

OPIS PRODUKTU


Podest roboczy do odśnieżania dachów wielkogabarytowych pojazdów mechanicznych osadzony jest na słupkach trwale zamontowanych w fundamencie podestu. W górnej części słupków, na wysokości umożliwiającej dogodny dostęp do dachu pojazdu mechanicznego, trwale są zamocowane poziomo dwie belki nośne, na których jest zamontowana płyta robocza podestu. Dla wzmocnienia konstrukcji płyty roboczej do belek nośnych oraz do słupków trwale zamocowane są ukośne wsporniki.
foto opis
Do płyty roboczej podestu wzdłuż jej długości z dwóch stron zamocowane są zabezpieczające balustrady od góry zakończone poręczą. Płyta robocza podestu posiada szerokość umożliwiającą swobodne poruszanie się osoby usuwającej śnieg z dachu pojazdu. Płyta robocza podestu z jednej strony zakończona jest balustradą, natomiast z drugiej strony jest zakończona bramką otwieraną ręcznie lub mechanicznie oraz schodami umożliwiającymi dogodne wejście z poziomu zerowego na płytę roboczą podestu. Korzystnie bramka ma zamontowany automat do pobierania opłat. Schody z dwóch stron posiadają zabezpieczającą balustradę z poręczami.
foto opis
Zaletą podestu roboczego do odśnieżania dachów wielkogabarytowych pojazdów mechanicznych jest możliwość instalowania podestu na magazynach logistycznych, parkingach postojowych przy autostradach i innych drogach o dużym natężeniu ruchu pojazdów o dużym tonażu, których naczepy są zadaszone, a także autobusów itp. Po podjechaniu pojazdu do podestu, kierowca pojazdu ma łatwy dostęp do zaśnieżonej lub oblodzonej powierzchni dachu, co pozwala na szybkie i dokładne usunięcie z jego powierzchni zalegającego śniegu lub lodu. Podest umożliwia również właścicielowi parkingu pobieranie opłat za jego korzystanie.
foto opis